Zaregistrujte sa do vernostného programu a získajte kupón v hodnote 10 €REGISTROVAŤ

Dámske cyklistické pláštenky

20 položiek celkom

Dámske cyklistické pláštenky - mali by sme ju nosiť vždy so sebou, pretože nevieme, kedy nás prekvapí počas jazdy na bicykli dážď. Áno, hovoríme o dámskej cyklistickej pláštenke. Ak ešte nevlastníte tento kúsok, tak to určite treba napraviť. Aké parametre by mala spĺňať a čo si všímať pri kúpe vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Funkčnosť

Minimálne rozmery v zabalenom stave a vodoodolnosť – to sú dva dôležité parametre, ktoré treba zohľadniť pri výbere cyklistickej pláštenky. Ak by aj cyklo pláštenka nemala spĺňať žiadne iné kritéria, určite dbajte aspoň na tieto dve.

Cyklo pláštenka by mala byť spratná, to znamená, že by sa mala dať zložiť do vrecka cyklistického dresu. Čo sa týka hmotnosti, tak na trhu nájdete pláštenky vážiace už aj okolo 99 gramov.

Okrem vodoodolnosti samotného materiálu si všímajte aj švy a zipsy. Švy by mali byť podlepené, aby sa k nim nedostala voda. A zips by mal byť tiež odolný voči vode – to spoznáte tak, že je umiestnený v gumovom nánose.

Ak jazdíte v daždi pravidelne dlhé trasy, určite treba zvažovať aj ďalšie vlastnosti pláštenky. Kvalitná dámska cyklistická pláštenka by mala byť dostatočne priedušná – buď môže mať membránu, alebo prirodzené ventilačné otvory. Určite sa vyhnite pršiplášťom z PVC materiálov, ktoré sú síce lacné, ale absolútne nepriedušné. Radšej investujte do originál cyklistickej pláštenky.

Strih

Strih dámskej pláštenky podobne, ako aj iné cyklistické oblečenie je prispôsobené polohe v sede na bicykli. To znamená, že predná časť je kratšia a zadná časť je predĺžená, aby vám chránila chrbát od vody striekajúcej zo zadného kolesa.

Aj cyklistická pláštenka by sa mala prispôsobiť vašej postave, kopírovať vaše krivky, aby čo najmenej kazila aerodynamiku. Veľkosť pláštenky si vyberajte tak, aby sa vám pod ňu zmestila ešte aspoň jedna vrstva oblečenia – napríklad cyklistický dres. Tu sa riaďte najmä veľkostnou tabuľkou konkrétneho výrobcu, pretože každý výrobca má vlastné rozmery jednotlivých konfekčných veľkostí.

Pohodlie pri jazdení

Na cyklistickej pláštenke si všímajte najmä reflexné prvky, keďže počas dažďa je zhoršená viditeľnosť. Výhodou je, ak má pláštenka bočné vrecko, do ktorého ju môžete zložiť a ľahko umiestniť do vrecka cyklistického dresu.

Na čo si dať pozor pri výbere dámskej cyklistickej pláštenky

V prvom rade majte na mysli, že dámska cyklistická pláštenka by mala byť vodoodolná a ľahko zbaliteľná do vrecka cyklistického dresu. Ak jazdíte dlhé hodiny aj v daždi, určite sa poobzerajte po pláštenke nielen vodoodolnej, ale aj s dobrou priedušnosťou. Zároveň by mala mať príjemný strih, ktorý neovplyvní aerodynamiku.