Zaregistrujte sa do vernostného programu a získajte kupón v hodnote 10 €REGISTROVAŤ

Dámske cyklistické vesty

20 položiek celkom

Dámska cyklistická vesta patrí k veľmi obľúbeným a univerzálnym kúskom mnohých cyklistiek. Dôvodom je, že je spratná, ochráni vás pred vetrom, dažďom, no zároveň je dostatočne priedušná. Je to kúsok, po ktorom siahnete najmä počas prechodných období, ako sú jeseň a jar. Čo brať do úvahy pri výbere cyklistickej vesty sa dozviete nižšie.

Materiál a funkčnosť

Cyklistickú vestu využijete, najmä keď sa zhorší počasie – začne pršať či fúkať vietor. Preto by mala spĺňať určité podmienky, aby ste si jazdu užili aj za nepriaznivého počasia. Tak ako cyklistické bundy aj vesty by mali byť vodoodolné, no zároveň dostatočne priedušné, aby mohol pot odchádzať z tela a vy ste zostali v suchu. Tie najkvalitnejšie vesty majú membrány, ktoré vám zaručia nepremokavosť, no zároveň vysokú hodnotu priedušnosti.

Nie je žiadnym prekvapením, že veterné počasie patrí medzi najmenej obľúbené medzi cyklistkami. No tentokrát dôvodom nie sú rozfúkané vlasy. V prípade veterného počasia spojeného so zjazdom na bicykli sa telo až tak nezahrieva, vtedy je dobré už preventívne pred zjazdom siahnuť po cyklistickej veste. Tá by vás mala pred vetrom ochrániť. Veľmi obľúbené sú dámske cyklistické vesty, ktoré majú membránu s technológiou Windstopper.

Do chladnejšieho počasia sú ideálne zateplené termo vesty, ktoré vás ochránia nielen pred vetrom a dažďom, ale aj chladom.

Strih

Dámske cyklistické vesty by mali byť strihovo prispôsobené ohnutej cyklistickej pozícii. Podobne ako u cyklistických dresov alebo búnd je predná časť kratšia a zadná predĺžená, aby chránila chrbát.

Pre čo najmenší odpor vetra, ktorý je v cyklistike dôležitý, by mala mať cyklistická vesta priliehavý strih. Zároveň myslite na to, že by sa vám pod vestu mal zmestiť ešte cyklistický dres, keďže vesta sa väčšinou nosí ako druhá vrstva oblečenia.

Pohodlie pri jazdení

Aby ste si mohli dobre regulovať teplotu, ideálne je ak má cyklistická vesta kvalitný celorozopínací zips. Vďaka nemu si viete vestu rýchlo obliecť alebo vyzliecť v prípade potreby. Príjemným bonusom je rozopínanie zipsu zvrchu aj zospodu.

Určite oceníte aj silikónový pásik na vnútornej strane pásu, ktorý zabraňuje, aby sa vám vesta vyhrnula počas jazdy. Veľmi praktickým je aj vyšší golier, ktorý vás ochráni v chladnejšom počasí.

Reflexné prvky by mali byť nevyhnutnosťou na každej cyklistickej veste. Zvyšujú viditeľnosť cyklistu najmä za nepriaznivého počasia. O to viac sú dôležité ak vestou zakryjete reflexné prvky na cyklistickom drese. Praktické sú aj zadné vrecká, ktoré by ani na cyklistických vestách nemali chýbať.

Kedy siahnuť po cyklistickej veste namiesto cyklistickej bundy? Cyklistické vesty sú ideálne počas prechodného obdobia, kedy dochádza k veľkým výkyvom teploty. Cyklistickú vestu využijete aj počas prestávok, kedy sa prestanete zahrievať a aj vďaka slabému vetru by mohlo hroziť, že prechladnete. Toto sú situácie, kedy cyklisti siahajú skôr po cyklistickej veste ako bunde.

Na čo si dávať pozor pri výbere dámskej cyklistickej vesty

Vetruodolnosť, vodoodolnosť a dostatočná priedušnosť – to sú tri najdôležitejšie kritéria pri výbere cyklistickej vesty. Netreba zabúdať, že vesta by mala mať priliehavý strih pre čo najmenší odpor vetra. Kvalitné cyklistické vesty by mali mať celorozopínací zips, zadné vrecká a viditeľné reflexné prvky. Verte, že cyklistická vesta je kúsok, ktorý by ste mali mať vo svojom šatníku. Sľubujeme, že aj vy oceníte jej univerzálnosť.
Pri výbere cyklistickej vesty dbajte najmä na to, aby bola dostatočne vetruodolná a vodoodolná, no zároveň priedušná. Vesta by mala mať priliehavý strih pre čo najmenší odpor vetra. Kvalitné cyklistické vesty by mali mať celorozopínací zips, zadné vrecká a viditeľné reflexné prvky. Verte, že cyklistická vesta je kúsok, ktorý by ste mali mať vo svojom šatníku. Sľubujeme, že aj vy oceníte jej univerzálnosť.