Zaregistrujte sa do vernostného programu a získajte kupón v hodnote 10 €REGISTROVAŤ

Cyklistické vesty

42 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Cyklistická vesta je kúsok, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadnemu cyklistovi. Prečo? Pretože ide o univerzálny kúsok, ktorý je ľahko zabaliteľný, ochráni vás pred vetrom, dažďom, je dostatočne priedušný a mnoho ďalšieho. Po prečítaní nasledujúceho textu zistíte, že cyklistická vesta sa zíde aj vám.

Materiál a funkčnosť

Vo všeobecnosti je známe, že cyklistické vesty sa vyťahujú najmä keď sa zhorší počasie. Preto by mali spĺňať určité podmienky, aby ste si jazdu užili aj počas veterného či daždivého počasia. Podobne ako u cyklistických búnd, aj vesty na bicykel by mali byť vodoodolné, no zároveň dostatočne priedušné, aby mohol pot odchádzať z tela a vy ste zostali v suchu. Tie najkvalitnejšie vesty majú membrány, ktoré garantujú nepremokavosť, no zároveň vysokú hodnotu priedušnosti.

Asi vás to neprekvapí, ale veterné počasie patrí medzi najmenej obľúbené medzi cyklistami. V prípade chladnejšieho počasia spojeného so zjazdom na bicykli sa telo až tak nezahrieva, vtedy je dobré už preventívne pred zjazdom siahnuť po pánskej cyklistickej veste. Tá by vás mala pred vetrom ochrániť. Určite odporúčame cyklistické vesty s Windstopper membránou.

Na trhu môžete nájsť aj zateplené termo vesty, ktoré sú ideálne aj do chladného počasia.

Strih

Pánske cyklistické vesty by mali byť strihovo prispôsobené ohnutej cyklistickej pozícii. Podobne ako u cyklistických dresov alebo búnd je predná časť kratšia a zadná predĺžená, aby chránila chrbát.

Vesty by mali mať priliehavý strih pre čo najmenší odpor vetra. Zároveň myslite na to, že by sa vám pod vestu mal zmestiť ešte cyklistický dres, keďže vesta býva väčšinou ako druhá vrstva oblečenia.

Pohodlie pri jazdení

Cyklistické vesty by mali mať kvalitný celorozopínací zips, aby ste si mohli dobre regulovať teplotu a zároveň rýchlo vestu vyzliecť v prípade potreby. Príjemným bonusom je rozopínanie zipsu zvrchu aj zospodu.

Praktickým detailom je silikónový pásik na vnútornej strane pásu, ktorý zabraňuje, aby sa vám vesta vyhrnula počas jazdy. Určite oceníte aj vyšší golier, ktorý vás ochráni v chladnejšom počasí.

Nevyhnutnosťou na cyklistických vestách by mali byť reflexné prvky, ktoré zvyšujú viditeľnosť cyklistu najmä za nepriaznivého počasia. O to viac sú dôležité, ak vestou zakryjete reflexné prvky na cyklistickom drese. Praktické sú aj zadné vrecká, ktoré by ani na cyklistických vestách nemali chýbať.

Možno sa pýtate, aký je rozdiel medzi cyklistickou bundou a cyklistickou vestou? Cyklistické vesty sú ideálne počas prechodného obdobia, kedy dochádza k veľkým teplotným výkyvom, ako sú napríklad jar alebo jeseň. Cyklistickú vestu využijete aj počas prestávok, kedy sa prestanete zahrievať a aj vďaka slabému vetru by mohlo hroziť, že prechladnete. Toto sú situácie, kedy cyklisti siahajú skôr po cyklistickej veste ako bunde.

 Na čo si dávať pozor pri výbere pánskej cyklistickej vesty

Pri výbere cyklistickej vesty dbajte najmä na to, aby bola dostatočne vetruodolná a vodoodolná, no zároveň priedušná. Vesta by mala mať priliehavý strih pre čo najmenší odpor vetra. Kvalitné cyklistické vesty by mali mať celorozopínací zips, zadné vrecká a viditeľné reflexné prvky. Verte, že cyklistická vesta je kúsok, ktorý by ste mali mať vo svojom šatníku. Sľubujeme, že aj vy oceníte jej univerzálnosť.