Zaregistrujte sa do vernostného programu a získajte kupón v hodnote 10 €REGISTROVAŤ

Cyklistické pláštenky

13 položiek celkom

Cyklistické pláštenky - Mali by sme ju nosiť vždy so sebou, pretože nevieme, kedy nás prekvapí počas jazdy na bicykli dážď. Áno, hovoríme o pánskej cyklistickej pláštenke. Aké parametre by mala spĺňať a čo si všímať pri kúpe vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Funkčnosť

Pri výbere pánskej cyklistickej pláštenky treba zohľadniť dva dôležité parametre – minimálne rozmery v zabalenom stave a vodoodolnosť. Ak by aj cyklo pláštenka nemala spĺňať žiadne iné kritéria, určite dbajte aspoň na tieto dve.

Pod minimálnymi rozmermi zloženej cyklo pláštenky si predstavte veľkosť, ktorá by vám mala zaberať maximálne jedno vrecko cyklistického dresu. Čo sa týka hmotnosti, tak na trhu nájdete pláštenky vážiace už aj okolo 99 gramov.

Okrem vodoodolného materiálu si všímajte aj švy a zipsy. Švy by mali byť podlepené, aby sa k nim nedostala voda. A zips by mal byť tiež odolný voči vode – to spoznáte tak, že je umiestnený v gumovom nánose.

Samozrejme, pokiaľ sa bavíme o dlhej jazde na bicykli počas dažďa určite treba zvažovať aj iné vlastnosti pláštenky. Kvalitná cyklistická pláštenka by mala byť dostatočne priedušná – buď môže mať membránu, alebo prirodzené ventilačné otvory. Odporúčame vyhnúť sa pršiplášťom z PVC materiálov, ktoré sú síce lacné, ale absolútne nepriedušné. Radšej investujte do originál cyklistickej pláštenky.

Strih

Strih cyklo pršiplášťu podobne, ako aj iné cyklistické oblečenie je prispôsobené polohe v sede na bicykli. To znamená, že predná časť je kratšia a zadná časť je predĺžená, aby vám chránila chrbát od vody striekajúcej zo zadného kolesa.

Aj cyklistická pláštenka by sa mala prispôsobiť vašej postave, čiže mať anatomický strih, aby čo najmenej kazila aerodynamiku. Veľkosť pláštenky si vyberajte tak, aby sa vám pod ňu zmestila ešte aspoň jedna vrstva oblečenia – napríklad cyklistický dres. Keďže konfekčné veľkosti jednotlivých značiek sa môžu líšiť, riaďte sa rozmermi uvedenými vo veľkostnej tabuľke konkrétneho výrobcu.

Pohodlie pri jazdení

Podobne ako pri cyklistickej bunde, aj pri pláštenke treba dbať na reflexné prvky, keďže počas dažďa je zhoršená viditeľnosť. Výhodou je, ak má pláštenka bočné vrecko, do ktorého ju môžete zložiť.

Na čo si dať pozor pri výbere cyklistickej pláštenky

V prvom rade majte na mysli, že pánska cyklistická pláštenka by mala byť vodoodolná a ľahko zbaliteľná do vrecka cyklistického dresu. Pokiaľ jazdíte pravidelne aj v daždi určite sa poobzerajte po pláštenke s dobrou priedušnosťou. Zároveň by mala mať príjemný strih, ktorý nezasahuje do vašej aerodynamiky.