Garmin VARIA RCT715 Cyklo radar so svetlom a kamerou

Dostupnosť Expedujeme do 3 dní (>5 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 010-02475-00
399,90 € 333,25 € bez DPH
Garmin VARIA RCT715 Cyklo radar so svetlom a kamerou

Odmeňujeme našich
zákazníkov za vernosť

Doprava ZDARMA od 100€

Potřebujete poradit?

Potrebujete poradiť?

Najnovší model cyklo-radaru Varia™ s integrovanou kamerou pre záznám videa z jázd vo vysokom rozlíšení 1080p pri 30 fps. Aktívny cyklo-radar vás pri jazde upozorňuje na vozidlá približujúce sa zozadu a v rovnakom momente začne blížiacemu vozidlu signalizovať vašu prítomnosť na ceste. Spätné bezpečnostné (červené) LED svetlo zabezpečí dostatočnú viditeľnosť a približujúce vozidlo upozorní na vašu prítomnosť zmenou intenzity svetla (blikania). Cyklo-radar Varia™ je riešením pre lepšiu bezpečnosť cyklistov pri jazde na bežnej cestnej komunikáií, kde dochádza k častným nehodám spôsobených nárazom vozidla zozadu. Varia™ dokáže zaregistrovať a upozorniť jazdca na približujúce sa vozidlá až zo vzdialenosti 140 metrov. V rámci nastavenia spustí pripojená jednotka alarm (zvukové upozornenie) ihneď po zaregistrovaní vozidla. Varia™ rozoznáva aj rýchlosť vozidla a pokiaľ sa približuje príliš rýchlo, tak sa displej sfarbí do červena a spätné LED svetlo zmení (zvýši) intenzitu (blikania).

Model Varia™ RCT715 poskytuje vďaka výbave automatický záznam videa počas jázd. Nastavenie, analýza a prípadne spracovanie záznamov je dostupné prostredníctvom aplikácie Varia App. Dostupné nastavenie záznamu kamery počíta s non-stop záznamom, automatickým záznamom pri indicindentoch resp. detekciách radaru a pod.

Vylepšená je aj konštrukcia montážného držiaka na bicykel, ktorý obsahuje adaptér pre rôžne tvary/profily sedloviek - od štandardného okrúhleho až po AERO profil. Nový model Varia™ RCT 715 podporuje aj viacero profilov pre optimálne použitie napr. prij jazde v peletóne radar zníži intenzitu osvetlenia pri blikaní na približujúce sa vozidlo, tak aby ste neoslepovali svojich spolujazdcov v peletóne.

Varia™ cyklo-radar RCT715 ideálne doplňuje výbavu kompatibilného cyklopočítača zo série Edge® 25 / 130 / 520 / 520 Plus / 530 / 820 / 830 / 1000 / 1030 / Explore a vo veľkej miere rozširuje jeho funkcionalitu. Varia™ cyklo-radar je možné ďalej používať aj v kombinácii s hodinkami zo sérií Forerunner 945 / Fénix 5 (Plus) / Fénix 6 / Tactix Delta / Vívoactive 3.

Náš Tip:

 • Cyklo radar VARIA RCT715 vám poslúži nielen ako zariadenie signalizujúce prichádzajúce autá ale aj ako výkonné a dobre viditeľné svetlo
 • Radar ponúka niekoľko módov blikania/svietenia. Pri spárovaní s kompatibilným cyklo počítačom EDGE možnosť zapnutia/vypnutia/zmeny módu a tiež možnosť kontroly kapacity batérie.
 • Ak vlastníte elektrickú sadu Shimano Di2 (11s), môžete radar VARIA ovládať aj cez programovateľné tlačidlá umiestnené na vrchu brzdových pák (podmienkou je nainštalovaný Bluetooth ANT+ modul - IEWWU111A). Pre Shimano Di2 (12s) Bluetooth modul nepotrebujete.

Najdôležitejšie vlastnosti produktu:

 • Jazda v každom počasí...cyklo-radar Varia™ radar je odolný voči dažďu, snehu, potu a pod.
 • Integrovaná nahrávacia kamera zaznamenáva obraz a zvuk vo vysokom rozlíšení až 1080p (s možnosťou optimalizácie nastavení) s integrovanými údajmi o dátume a čase s uhlom záberu 220°
 • Integrovaný Bluetooth pre pripojenie Varia radaru k smartfónu s využitím aplikácie Varia App. Vďaka prehľadnej aplikácií získate prehľad o situácií "za vami" o blížiacich sa vozidlách. Tiež si môžete nastaviť zvukové a vibračné upozornenia. Po spárovaní so smartfónom Varia™ dokáže zaregistrovať a upozorniť jazdca na približujúce sa vozidlá až zo vzdialenosti 140 metrov. V rámci nastavenia spustí pripojený smartfón alarm (zvukové a/alebo vibračné upozornenie) ihneď po zaregistrovaní vozidla. Varia™ rozoznáva aj rýchlosť vozidla a pokiaľ sa približuje príliš rýchlo, tak sa displej sfarbí do červena a spätné LED svetlo zmení (zvýši) intenzitu (blikania).
 • Vybavený bezdrôtovou technológiou ANT+™ (10m) pre pripojenie ku kompatibilnému zariadeniu Garmin* alebo tiež k samostatnej jednotke RDU 10 res.viď viac záložka "Príslušenstvo".
 • Vidieť a byť videný! Pripojení a aktívny radar Varia poskytuje vizuálne informácie doplnené o zvukové alarmy na blížiace sa vozidlo. Automaticky sú detekované iba vozidlá blížiace sa zozadu k vám. Zadné (červené) svetlo je viditeľné až do vzdialenosti 1km a je šírené v zábere až 220 stupňov (od bicykla). Pripojení a aktívny radar Varia poskytuje vizuálne informácie na displeji pripojeného Garmin ANT+ zariadenia doplnené o zvukové a vibračné* alarmy na blížiace sa vozidlo. Na pripojenom smartfóne cez Bluetooth sú informácie zobrazené na displeji prostredníctvom aplikácie Varia App doplnené o zvukové a vibračné upozornenia. Automaticky sú detekované iba vozidlá blížiace sa zozadu k vám zo vzdialenosti 140 metrov.
 • Bluetooth® integrované rozhranie pre pripojenie a použitie cyklo-radaru v spojení so smartfónmi prostredníctvom aplikácie Varia App. Alternatívne môžete pripojenie radaru využívať aj s aplikáciami tretích strán* (Ride with GPS) pre rozšírenie funčnosti a použiteľnosti.
 • Výdrž vstavanej (nabíjateľnej) lítium - iónovej batérie do 6 hodín (denný režim - blikanie / intenzita 65 lumenov) alebo s výdržou až do 4 hodín (nočný režim - blikanie - intenzita 29 lumenov) pri súčasnom zázname videa v rozlíšení 1080p. Plus dostupné dalšie režimy a možnosti nastavenia pre optimalizáciu výdrže batérie.
 • Varia RCT 715 je vybavená slotom na mikro SD karty, v balení s dodávanou 16GB kartou pre záznam videa z jázd.
 • Vstavané bezdrôtové Wi-Fi rozhranie v spojení so smartfónom a aplikáciou Varia App umožní po ukončení jazdy prehrávanie a sťahovanie videí priamo do smartfónu.

TECHNICKÉ PARAMETRE:
Akumulátor - výdrž: 6 hodín - denný režim blikanie (65 lumenov) / 3 hodiny - nočný režim blikanie (29 lumenov) + záznam videa 1080p
Rozmery balenia (ŠxVxH): 8.7 x 13.7 x 6.9 cm
Rozmery zariadenia, (ŠxVxH): 4.2 x 10,6 x 3,19 cm
Hmotnosť balenia: 354 g
Hmotnosť zariadenia: 149 g
Napájanie: nabíjateľná lithium-ion
Akumulátor - výdrž (pohotovostný režim): 4 hodiny - nepretrižité svietenie (20 lumenov) / 5 hodín - režim peletón (8 lumenov) + záznam videa 1080p
Odolnosť voči vode: Áno (IPX 7)
Integrovaná kamera: Áno
Vstavaná pamäť: N/A (16GB microSD karta)
Nahrávanie videa: 1080p / 720p @ 30fps

Zvukové alarmy/vibrácia: Áno/Nie
Bezdrôtová komunikácia: Wifi, Bluetooth & ANT+

OBSAH BALENIA:

 • Varia™ cyklo-radar RCT715
 • Montážna sada držiakov na rôzne profily sedloviek
 • 16GB mircoSD karta
 • USB-C™ kábel
 • Dokumentácia - príručka používateľa
   

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo a držiaky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: