Garmin VARIA RTL515 Cyklo radar so svetlom

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 010-02375-00
199,99 € –0 % 199 € 165,83 € bez DPH
Garmin VARIA RTL515 Cyklo radar so svetlom
79846 garmin varia rtl515
199,99 € –0 %

Odmeňujeme našich
zákazníkov za vernosť

Doprava ZDARMA od 100€

Potřebujete poradit?

Potrebujete poradiť?

Tretia generácia cyklo-radaru Varia™ pre bezpečnejšiu jazdu na cestách. Aktívny cyklo-radar vás pri jazde upozorňuje na vozidlá približujúce sa zozadu a v rovnakom momente začne blížiacemu vozidlu signalizovať vašu prítomnosť na ceste. Spätné bezpečnostné (červené) LED svetlo zabezpečí dostatočnú viditeľnosť a približujúce vozidlo upozorní na vašu prítomnosť zmenou intenzity svetla (blikania). Cyklo-radar Varia™ je riešením pre lepšiu bezpečnosť cyklistov pri jazde na bežnej cestnej komunikáií, kde dochádza k častným nehodám spôsobených nárazom vozidla zozadu. Varia™ dokáže zaregistrovať a upozorniť jazdca na približujúce sa vozidlá až zo vzdialenosti 140 metrov. V rámci nastavenia spustí pripojená jednotka alarm (zvukové upozornenie) ihneď po zaregistrovaní vozidla. Varia™ rozoznáva aj rýchlosť vozidla a pokiaľ sa približuje príliš rýchlo, tak sa displej sfarbí do červena a spätné LED svetlo zmení (zvýši) intenzitu (blikania).

Model Varia™ RTL515 z novej generácie je navyše vybavený Bluetooth rozhraním pre pripojenie a využitie funkcií v spojení so smartfónom a novou aplikáciou Varia App. Vylepšená je aj konštrukcia montážného držiaka na bicykel, ktorý obsahuje adaptér pre rôžne tvary/profily sedloviek - od štandardného okrúhleho až po AERO profil. Nový model Varia™ RTL515 podporuje aj viacero profilov pre optimálne použitie napr. prij jazde v peletóne radar zníži intenzitu osvetlenia pri blikaní na približujúce sa vozidlo, tak aby ste neoslepovali svojich spolujazdcov v peletóne.

Varia™ cyklo-radar RTL515 ideálne doplňuje výbavu kompatibilného cyklopočítača zo série Edge® 25 / 130 / 520 / 520 Plus / 530 / 820 / 830 / 1000 / 1030 / Explore a vo veľkej miere rozširuje jeho funkcionalitu. Varia™ cyklo-radar je možné ďalej používať aj v kombinácii s hodinkami zo sérií Forerunner 945 / Fénix 5 (Plus) / Fénix 6 / Tactix Delta / Vívoactive 3.

Náš Tip:

 • Cyklo radar VARIA RTL515 vám poslúži nielen ako zariadenie signalizujúce prichádzajúce autá ale aj ako výkonné a dobre viditeľné svetlo
 • Na rozdiel od lacnejšieho variantu VARIA RVR315 získate dvojnásobnú výdrž vstavanej batérie a silné zadné svetlo
 • Radar ponúka niekoľko módov blikania/svietenia. Pri spárovaní s kompatibilným cyklo počítačom EDGE možnosť zapnutia/vypnutia/zmeny módu a tiež možnosť kontroly kapacity batérie.
 • Ak vlastníte elektrickú sadu Shimano Di2, môžete radar VARIA ovládať aj cez programovateľné tlačidlá umiestnené na vrchu brzdových pák (podmienkou je nainštalovaný Bluetooth ANT+ modul - IEWWU111A)

Najdôležitejšie vlastnosti produktu:

 • Jazda v každom počasí...cyklo-radar Varia™ radar je odolný voči dažďu, snehu, potu a pod.
 • Integrovaný Bluetooth pre pripojenie Varia radaru k smartfónu s využitím aplikácie Varia App. Vďaka prehľadnej aplikácií získate prehľad o situácií "za vami" o blížiacich sa vozidlách. Tiež si môžete nastaviť zvukové a vibračné upozornenia. Po spárovaní so smartfónom Varia™ dokáže zaregistrovať a upozorniť jazdca na približujúce sa vozidlá až zo vzdialenosti 140 metrov. V rámci nastavenia spustí pripojený smartfón alarm (zvukové a/alebo vibračné upozornenie) ihneď po zaregistrovaní vozidla. Varia™ rozoznáva aj rýchlosť vozidla a pokiaľ sa približuje príliš rýchlo, tak sa displej sfarbí do červena.
 • Vybavený bezdrôtovou technológiou ANT+™ (10m) pre pripojenie ku kompatibilnému zariadeniu Garmin* alebo tiež k samostatnej jednotke RDU. - viď záložka "Príslušenstvo".
 • Bluetooth® integrované rozhranie pre pripojenie a použitie cyklo-radaru v spojení so smartfónmi prostredníctvom aplikácie Varia App. Alternatívne môžete pripojenie radaru využívať aj s aplikáciami tretích strán* (Ride with GPS) pre rozšírenie funčnosti a použiteľnosti.
 • Vidieť a byť videný! Pripojení a aktívny radar Varia poskytuje vizuálne informácie doplnené o zvukové alarmy na blížiace sa vozidlo. Automaticky sú detekované iba vozidlá blížiace sa zozadu k vám. Zadné (červené) svetlo je viditeľné až do vzdialenosti 1km a je šírené v zábere až 220 stupňov (od bicykla). Pripojení a aktívny radar Varia poskytuje vizuálne informácie na displeji pripojeného Garmin ANT+ zariadenia doplnené o zvukové a vibračné* alarmy na blížiace sa vozidlo. Na pripojenom smartfóne cez Bluetooth sú informácie zobrazené na displeji prostredníctvom aplikácie Varia App doplnené o zvukové a vibračné upozornenia. Automaticky sú detekované iba vozidlá blížiace sa zozadu k vám zo vzdialenosti 140 metrov.
 • Vylepšená výdrž vstavanej (nabíjateľnej) lítium - iónovej batérie s výdržou až do 15 hodín (denný režim - blikanie / intenzita 65 lumenov) alebo s výdržou až do 6 hodín (nočný režim - blikanie - intenzita 29 lumenov). Neprerušované svetlo (bez blikania) ponúka intezitu 20 lumenov s výdržou do 6 hodín.

TECHNICKÉ PARAMETRE:
Akumulátor - výdrž: 16 hodín (denný režim blikania - 65 lumenov)
Rozmery balenia (ŠxVxH): 6.8 x 13.7 x 6.8 cm
Rozmery zariadenia, (ŠxVxH): 9.9 x 1.9 x 4 cm
Hmotnosť balenia: 258 g
Hmotnosť zariadenia: 71 g
Napájanie: nabíjateľná lithium-ion
Akumulátor - výdrž (pohotovostný režim): 6 hodín - nepretrižité svietenie (20 lumenov) / 6 hodín - nočný režim blikanie (29 lumenov) / 8 hodín - peloton režim (8 lumenov)
Odolnosť voči vode: Áno (IPX 7)
Zvukové alarmy/vibrácia: Áno/Nie
Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth & ANT+

OBSAH BALENIA:

 • Varia™ cyklo-radar RVR515
 • Montážna sada držiakov na rôzne profily sedloviek
 • microUSB™ kábel
 • Dokumentácia - príručka používateľa

Dodatočné parametre

Kategória: Zadné svetlá
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
RG Avatar autora | 2.8.2021
Výborný doplnok, neviem si už jazdu bez neho ani predstaviť. Citeľná zmena zo strany vodičov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: